Becsült olvasási idő: 0 perc
Tarthatja növekedési ütemét az ipar

Megtarthatja növekedési ütemét a magyar ipar a következő hónapokban banki elemzők szerint, akik 5 százalék körüli termelésnövekedéssel számolnak – közölte az MTI.

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) MTI-hez eljuttatott csütörtöki közleményében kiemeli, hogy az ipari termelés csaknem másfél éve folyamatosan növekszik, a mostani bővüléshez jelentős mértékben járult hozzá a járműipar teljesítménye, amely a Magyarországon megtelepedett autóipari vállalatok további fejlesztéseinek köszönhető.

Barczel Vivien, az Erste makroelemzője és Németh Dávid,a K&H Bank vezető elemzője egyaránt úgy véli, hogy a következő hónapokban is 5 százalék körül maradhat az ipari termelés növekedése éves összevetésben.