Becsült olvasási idő: 0 perc
NGM: huszonnegyedik hónapja erősödik a magyar ipar

A magyar ipar továbbra is a leggyorsabbak között van Európában, az ipari termelés volumene - a munkanaphatással kiigazítva - 6,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az ipar májusi teljesítményéről szóló jelentését követően.

 

A minisztérium kommentárja kiemeli, hogy az ipari termelés minden régióban nőtt. A legnagyobb mértékű bővülés Dél-Alföldön (14 százalék) volt, a többi régióban 1,6 és 9,7 százalék között emelkedett az ipari kibocsátás. 
Az egy alkalmazásban állóra jutó ipari termelés 3,5 százalékos bővülése a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások körében 3 százalékos létszámnövekedés mellett következett be - hívta fel a figyelmet az NGM.