GyártásTrend

Rovat:

Gazdaság
Becsült olvasási idő: 2 perc
Megduplázzák a gyártóterületet a Mercedes kecskeméti gyárában

A Mercedes magyarországi üzeme a gyártóterület megduplázásával járó fejlesztés nyomán a konszern egyik legjelentősebb egységévé válik, jövőre megkezdődik az elektromos modellek előállítása, nagy számban jönnek létre új munkahelyek, a helyi infrastruktúra pedig tovább fejlődik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Kecskeméten.

A minisztérium közleménye szerint a tárcavezető megtekintette a Mercedes Benz Manufacturing Hungary Kft. épülő új gyártócsarnokát, majd átadta a Magyar Érdemrend tisztikeresztjét Christian Wolffnak, a vállalat ügyvezető igazgatójának a magyar járműipar növekedését elősegítő munkájának elismeréseként. Beszédében leszögezte hogy az európai gazdaság jövőbeli gerincoszlopa egyértelműen az elektromos autóipar lesz, és ennek egyik zászlóshajója a Mercedes, amely az elektromobilitási stratégiája fókuszát hazánkba helyezte.     

A miniszter szerint a német vállalat egyre bővülő magyarországi kapacitása nagymértékben járul hozzá, hogy „Magyarország az európai elektromos autóiparnak az egyik, de talán a legjelentősebb központja legyen".     

A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. épülő új gyártócsarnoka Kecskeméten 2023. április 13-án. A Mercedes magyarországi üzeme a gyártóterület megduplázásával járó fejlesztés nyomán a konszern egyik legjelentősebb egységévé válik, jövőre megkezdődik az elektromos modellek előállítása, nagy számban jönnek létre új munkahelyek. MTI/Bús Csaba

„Új üzemcsarnokok épülnek, amelyekbe az új karosszéria és új összeszerelő gyártósorok kerülnek majd. Mindezeknek a fejlesztéseknek hála, az új elektromos platformra épülő modellek gyártása a jövő esztendőben meg is kezdődik. Nagy számban jönnek létre új munkahelyek, a kecskeméti infrastruktúra pedig tovább fejlődik" - közölte a miniszter.

A Magyarországon közel ötezer embert foglalkoztató Mercedes a tavaly bejelentett óriásberuházása nyomán magasabb kategóriájú és technológiai hozzáadott értékű típusok gyártását hozza Magyarországra. Ezek gyártása 2024-ben kezdődik, s a fejlesztéseknek köszönhetően a kecskeméti üzem az egész konszern egyik legjelentősebb gyártóegységévé válik, sok új munkahely jön létre és fejlődik a helyi infrastruktúra is - fejtette ki.     

„A 120 éves magyar autóipar találkozott össze a Mercedes-Benz közel 140 éves hagyományával. A szorgalmas, munkájukat szerető magyar emberek találkoztak össze a német precizitással, a világ egyik legnagyobb és leginnovatívabb autómárkájával" - fogalmazott. Hozzátette, hogy a vállalat jelenlétének önmagán túlmutató jelentősége van, ez a fiatal magyar tehetségek képzéséről is szól, ugyanis a cég úttörő szerepet játszott a magyarországi duális szakképzésben. Kitért arra is, hogy továbbra is a német cégek alkotják Magyarországon a legnagyobb beruházói közösséget.

A közlemény szerint a magyar autóipar 2022-ben a valaha volt legjobb évét produkálta, a 150 ezer embernek munkát adó szektor termelési értéke meghaladta a 12 ezer milliárd forintot, az exporthányad pedig 90 százalék körül alakult. Ráadásul a lendület megmaradt, miután az idei év első számai azt mutatják, hogy az ágazat 40 százalékkal növelte a teljesítményét. 

Forrás: MTI

Borítókép:  MTI/Bús Csaba