A Hold mélyűr felé meredő oldalára építene rádióteleszkópot a NASA. A bolygónkat régóta kísérgető égitest számunkra láthatatlan régiójából a földöntúli intelligencia utáni kutatásokat sokkal egyszerűbb lenne elvégezni. Odaátról a tudósok a jelenlegieknél sokkal nagyobb, több mint 10 méteres hullámhosszokon tanulmányozhatnák az univerzumot, és még a földi objektumok által okozott rádiózajokkal és -zavarokkal sem kellene megbirkózniuk a megfigyelések folyamán.
A teleszkóp az elképzelések szerint a Hold egyik kráterében helyezkedne el. A pókhálóhoz hasonló kialakítású létesítményt falmászó robotok húznák fel a mélyedésben. A jelenleg Lunar Crater Radio Telescope néven futó, tányérszerű építmény átmérője akár az 1 kilométert is elérheti. Pillanatnyilag az amerikai űrügynökség NIAC (NASA Innovative Advanced Concepts) elnevezésű inkubátorprogramja keretében vizsgálják, hogy pontosan mekkora haszna is lenne, ha megvalósítanák a projektet.
Becsült olvasási idő: 1 perc
Óriási rádiótávcsövet építenének a Hold túloldalára
A NASA az égitest egyik kráterjében húzná fel az óriási pókhálóra emlékeztető létesítményt.
