A világ legnagyobb szén-dioxid-megkötő üzemét húzzák fel Amerikában

A világ legnagyobb szén-dioxid-megkötő üzemét húzzák fel Amerikában

Idővel akár évi 5 megatonna üvegházhatású gázt is képes lesz magába szívni a létesítmény.

Teljesen átáll megújuló energiára a Facebook

Teljesen átáll megújuló energiára a Facebook

A többi technológiai óriáscég fogadalmai és elért eredményei sűrűjében nincs is nagyon más választása.

Szén-dioxidból áram

Szén-dioxidból áram

A Cornell Egyetem úttörő módszerével a „hírhedt” üvegházhatású gáz megkötésével egyidejűleg villamosenergia is keletkezik.

Már zsugorodik az ózonlyuk

Már zsugorodik az ózonlyuk

A tudósok megerősítették, hogy az Antarktisz feletti védőrétegen keletkezett lyuk mérete a montreali megállapodásnak köszönhetően csökken.