Becsült olvasási idő: 1 perc
Tesztüzem az ipari innovációs központban Kecskeméten

Megindult a tesztüzem az Európai Unió 2,15 milliárd forintos támogatásával Kecskeméten épülő ipari innovációs központban hétfőn – adta hírül az MTI.

Lénárt Szabolcs, az IQ Kecskemét Ipari Kutató Kft. ügyvezetője a tesztüzem indításán tartott sajtótájékoztatón elmondta: a létesítményt nyílt szellemi és technológiai műhelyként hozták létre, a régió innovációs tevékenységének elősegítésére. A központ tevékenységével egy ötlet megszületésétől egészen a piacra vitelig képes támogatni az innovációs beruházásokat. A 7480 négyzetméter alapterületű beruházás teljes költségvetése 3,07 milliárd forint, 26 új munkahelyet teremt.

A beruházás egyedi, mert az országban elsőként hoz létre egy magyar vállalat kutatás-fejlesztési központot, és a remények szerint a 21. század technológiájával tudja segíteni a magyar gazdaságot, egyúttal segítve a kis- és közepes vállalkozások indulását. A z ipari innovációs központ illeszkedik a kecskeméti kiemelt járműipari térség kutatás-fejlesztési elképzeléseihez, valamint a felsőfokú gyakorlati képzést támogató, ipari és hálózati kutatásoknak helyet adó bázishoz.  

A beruházás üzleti, oktatási és technológiai környezetben épül. A projekt több, egymáshoz szervesen kapcsolódó projektelemből áll. Az innovációst műhely technológiai eszközökkel, tervező és modellező szoftverekkel, illetve a működtetéshez szükséges hardvereszközökkel és egyéb kiegészítő berendezésekkel szerelték fel. A beruházás 2016 márciusában lesz teljesen kész. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.