Becsült olvasási idő: 2 perc
A fizikai világkép egysége

Különös érzés az ezredforduló után egy évtizeddel visszatekinteni a XX. századra, illetve annak tudomány-szemléletére. Ahogyan a XVIII-dikat az ész, a XIX-diket pedig a gépek és az ipar századának hívtuk, úgy a soron következőt atomkornak gondoltuk, elsősorban nem a század második felében kibontakozó nukleáris fegyverkezési hajsza miatt, hanem a fizika területén jelentkező új, szédületes eredmények miatt.

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!