Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Az ELTE fizikusai a femtoszkópia élvonalában
A femtoszkópiai legfontosabb nemzetközi seregszemléjén (WPCF) az ELTE fizikusai hat előadással szerepeltek idén.
Utazás a fénysebességnél gyorsabban
Mivel az univerzum sokkal nagyobb, mint amit el tudnánk képzelni, a jelenleg rendelkezésre álló technológiákkal esélyünk sincs egy emberéletnyi idő alatt felfedezni. De azért eljátszhatunk a gondolattal, hogy mi lenne, ha mégis!
Az első külföldi felhasználók a szegedi lézeres kutatóban
Megérkeztek az első külföldi felhasználók, egy svájci és egy görög kutatócsoport az ELI-APLPS-ba, a szegedi lézeres kutatóintézetbe – jelentette be a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke hétfőn a helyszínen.
Kvantumkommunikációs műholddal teleportálni lehet az információt
Miután Kína sikeresen felbocsátotta a világ első kvantumkommunikációs műholdját az északnyugat-kínai csiucsüani űrközpontból, kiderült, a kvantumkommunikáció rendkívül hasznos lehet a mindennapokban. Erről Bacsárdi László, a NymE SKK Informatikai és Gazdasági Intézetének igazgatója beszélt az MTI-nek.
Úttörő eredmények a grafén kutatásában
Egy nemrégiben megjelent publikáció az ELTE Fizikai Intézet kutatóinak korábbi, elméleti sejtését igazolja.
Fizika a digitális kor szülötteinek
Százhatvan kolléga előtt mutatták be sikeres pályázataikat március 29-én az Eötvös Loránd Fizikai Társulat és az NI Hungary Kft. által közösen meghirdetett fizikatanári myDAQ-pályázat nyertesei az Országos Fizikatanári Ankéton.
Nem előny a fiatal kor
A kreativitás csúcsa később mutatkozik meg a természettudományokban napjainkban, mint egy évszázaddal korábban - vélik Nobel-díjasok teljesítményének elemzése alapján amerikai kutatók.
A fizikai világkép egysége
Különös érzés az ezredforduló után egy évtizeddel visszatekinteni a XX. századra, illetve annak tudomány-szemléletére. Ahogyan a XVIII-dikat az ész, a XIX-diket pedig a gépek és az ipar századának hívtuk, úgy a soron következőt atomkornak gondoltuk, elsősorban nem a század második felében kibontakozó nukleáris fegyverkezési hajsza miatt, hanem a fizika területén jelentkező új, szédületes eredmények miatt.
