Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Ami az emberi állapot után jöhet
A transzhumanista jövőkép sci-fi elemekben is tobzódó egyik legizgalmasabb része az ember további fejlődése, az evolúció melletti önevolúció, a Homo sapiens létből a köztes transzhumán fázison keresztüli poszthumán állapotig ívelő fejlődési folyamat. Nem kötelező, hanem szabad egyének szabad választása a részvétel.
Az ember utáni ember hirdetője
Egy univerzális művész, aki megteremtette a 21. század emberének intelligens testtorzóját. Egy mágikusnak tartott jövőkutató, aki hisz a betegségeket okozó génmutációk kijavításában, emberi állapotok és tulajdonságok technológia általi fejlesztésében. Natasha Vita-More készül a halál utáni időkre, testének a hibernált állapothoz hasonló kriosztatikus állapotba helyezéséről végrendelkezett.
Raymond Kurzweil, a szingularitás prófétája
Szerinte a technológiai fejlődés rohamtempója oda vezet, hogy a század közepére az ember és a mesterséges intelligencia összeolvad. A számítógépek önmagukat tervezik és tökéletesítik majd, miközben elérhetővé válik a halhatatlanság.
