Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Gumipók mutatja az utat a jövőbe
Milyen előnyöket kínálnak az intelligens, kulcsrakész gyártási rendszerek a műanyagfröccsöntés területén, és miért nem szabad lemaradniuk a „műanyagos” cégeknek az automatizálás vonatáról? Többek között ezekre a kérdésekre adott választ az Arburg szakmai bemutatókkal egybekötött budapesti juniálisa, amelyen egy gumipók is fontos szerephez jutott. (X)
A digitális átálláshoz kapnak segítséget a kkv-k
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara zászlójára tűzte a hazai kkv-k digitális átállásának ügyét, és útjára indította szemléletformáló programját. Már több mint 12 ezer vállalkozás választotta a Modern Vállalkozások Programját.
Így kell digitalizálni
Az ipar 4.0 fogalma minimum izgalomba hozza a termelő vállalatok érintettjeit, a cégek millió kérdést, kihívást látnak a folyamatba való bekapcsolódásban. De mi segíthet a kkv-k vezetőinek az ipar 4.0 tudás megszerzésében? Vityi Péterrel, az Informatikai-Elektronikai és Távközlési Vállalkozások Szövetség (IVSZ) alelnökével beszélgettünk az Ipar 4.0 Mintagyár Projekt kapcsán, amelyet az Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.-vel (IFKA) konzorciumban nyertek el.
Hatalmas adatvagyon a gyártók kezében
Felmérések szerint a magyar ipari válallatok több mint fele már három éve folytat digitalizációs fejlesztéseket, és felismerte az adatok értékét, az elemzés fontosságát. Arra viszont ennél jóval kevesebben fordítanak figyelmet, hogy a meglévő technológiai megoldások integrálásával jobb döntések, hatékonyabb folyamatok és új üzleti modellek szülessenek. Óriási technológiai kincs van a gyártó cégek kezében, csupán azt kell megtanulniuk, hogyan „okosítsák fel” gépeiket és működésüket.
Jó évet zár a német autóipar, de a lendület mérséklődik
Az év vége közeledtével Matthias Wissmann, a Német Autóipari Szövetség (VDA) elnöke megtartotta az ágazat éves fejlődéséről és aktuális kihívásairól szóló beszámolóját. Az alábbiakban ennek fontosabb megállapításait idézzük.
Fókuszban a digitalizálási megoldások
Az építőelemek elvén alapulva a Chiron minden felhasználónak egyedi, a mindenkori igényekhez szabott digitalizálási megoldást kínál, amit az idei AMB vásáron is bemutatott.
A jövő útja az elektromobilitás és a digitalizáció
„Ma elképzelhetőnek tartjuk, hogy a világ országaiban az elektromos meghajtású autóknak az összes újonnan forgalomba hozott gépkocsikon belüli részaránya 15 és 25 százalék között fog mozogni” – mondta Matthias Wissmann, a Német Autóipari Szövetség (VDA) november elején Berlinben tartott közgyűlésén. Majd hozzátette, hogy „a fejlődés gyorsul – nem sokkal ezelőtt egyes szakértők még csupán 3 százalékkal számoltak”.
Cél az okos gyártás
Régiós megállapodás jött létre az éltechnológiákban jártas cégek között: együttműködik a Huawei és a Wanhua-BorsodChem.
