Az energiagazdálkodás és ipari automatizálás digitális átalakításának vezető vállalata fenntartható programja keretében jelentősen növelte a környezetbarát csomagolóanyagok arányát is az április-júniusi időszakban. A Schneider Electric így ismét komoly előrelépést ért el a 2025-ig megfogalmazott fenntarthatósági célkitűzései teljesítésében - áll a vállalat fenntarthatósági jelentését bemutató anyagában.
A jelentés szerint április és június között további 1,1 millió embernek biztosítottak hozzáférést zöld forrásból származó elektromos áramhoz, ami egyben azt is jelenti, hogy 2021 óta 6,4 millióval nőtt ez a szám. A cél az, hogy 2025-re 50 millió embernek vigyék el a zöld áramot.

A Schneider Electric a társadalomra és a környezetre hatással bíró vállalatként nem csak az áramellátás biztosításában, de a tudatos energiahasználat erősítésében, az ezzel kapcsolatos ismeretek terjesztésében is szerepet vállal. Ennek jegyében a cég 2021 óta mintegy 70 ezer érdeklődőnek nyújtott energiamenedzsment oktatást, így június végén már közel 350 ezren voltak, akik ilyen képzésben vettek részt a program kezdete óta, a 2025-ös célkitűzés pedig az egymilliós szám elérése.
A vállalat jelentősen növelte a környezetbarát csomagolóanyagok arányát is. A Schneider Electric termékei 36 százalékban egyszer használatos műanyagoktól mentes, illetve újrahasznosított kartonpapírból készült csomagolást kaptak a második negyedévben. A múlt évben a program indulásakor még csak 13 százalék volt ez az arány, a nagyratörő célkitűzés pedig az, hogy 2025-re száz százalékban újrahasznosított, illetve egyszer használatos műanyagtól mentes legyen a csomagolás. Emellett a vállalat termékei az április-júniusi időszakban már 14 százalékban zöld alapanyagokból készültek, ami kétszer olyan magas arány, mint 2021-ben volt. Ebben a mutatóban az 50 százalékos arány elérése a cél 2025-re.
A jelentésből kiderül, hogy a Schneider Electric EcoStruxure megoldásai segítették a cég ügyfeleit és beszállítóit abban, hogy jelentős előrelépést tegyenek a dekarbonizáció felé, így 2018 óta 381 millió tonnával tudták csökkenteni a CO2-kibocsátásukat. A 2025-ös célkitűzés az, hogy ez az érték elérje a 800 millió tonnát. Ennek támogatására idén júniusban a Schneider Electric és a Hitachi Energy megállapodott abban, hogy együttműködnek a megújuló energiaforrások, az adatközpontok, a bányászat és más ipari ágazatok zöldáram-megoldásaiban.
A társaság a közelmúltban kibővítette biológiai sokféleségre vonatkozó vállalását, melynek keretében 2030-ig csak olyan fát használnak az ellátási láncban és a működés során, ami nem erdőirtásból származik.
Az említett eredményeknek köszönhetően a Schneider Sustainability Impact (SSI) mutató az idei második negyedév végén 4,17 ponton állt, míg az év végi célérték 4,70. Az SSI a cég környezetvédelmi, társadalmi és irányítási (ESG) teljesítményét méri, részletezi a vállalat egyes globális és helyi fenntarthatósági céljai terén elért előrehaladást az éghajlat, az erőforrások, a bizalom, az esélyegyenlőség, a nemzedékek és a helyi közösségek terén tett hosszú távú kötelezettségvállalásokhoz képest. A Schneider Electric idei második negyedéves fenntarthatósági jelentése itt érhető el.
Forrás: Schneider Electric

