GyártásTrend
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szuperdrónt telepít az amerikai hadsereg

Az amerikai hadsereg modernizálja eszközeit, egy új fejlesztésű, helyből felszálló dróncsaládot rendszeresítenek.

Az amerikai hadsereg a Northrop Grumman és a Shield AI által kifejlesztett, függőlegesen felszálló V-BAT UAS-t választotta ki, hogy leváltsa az eddig használatos RQ-7B Shadow drónokat. Utóbbi is elég nagy harcászati értékkel bírt, de több mint tíz éves konstrukción alapult. Főként a katapultos indítórendszere, a drótköteles leszállása, és a viharos időben történő röpképtelensége tette elavulttá.

Forrás: Northrop Grumman and Shield AI

Az új drón sokkal strapabíróbb, egyszerűbben kezelhető, és a hatótávja is nagyobb. Természetesen fel van szerelve a legmodernebb kémtechnikával (elektrooptikai, infravörös, szintetikus apertúrájú radar- és EW-rendszerek). Ami újdonság benne, hogy képes a helyből felszállásra, és mindössze két katona kell a kezeléséhez. Illetve a csatornázott ventilátora megvédi a drónt az időjárás viszontagságaitól. 

A V-BAT nyolc órán át képes a levegőben maradni, egy órányi üzemanyag-tartalékkal. Moduláris rendszere lehetővé teszi a különböző fejlett megfigyelési és elektronikai hadviselést. Eleve az amerikai hadsereg dandár harccsoportjainak, különleges erőinek és Ranger-zászlóaljainak támogatására fejlesztették ki.

Forrás: New Atlas /

Borítókép: Northrop Grumman and Shield AI