Az üzem a tervek szerint 2021-ben kezdi meg működését, és fontos köztes terméket, poliolt fog előállítani Közép- és Kelet-Európa különböző poliuretán felhasználó ágazatai számára, évente mintegy 70 milliárd forinttal járulva hozzá a hazai GDP-hez.
A mostani megállapodás fontos mérföldkő a Messer életében, hiszen olyan volumenű úgynevezett on-site gázelőállító üzemre kapott megrendelést, amely hazánk legnagyobb teljesítményű létesítménye lesz kategóriájában. A teljes körűen automatizált, nitrogént és sűrített levegőt előállító üzemben a leginnovatívabb technológiákat alkalmazzák az energiahatékony és környezetbarát működés érdekében. Az on-site megoldás előnye, hogy a gázelőállítás egy helyszínen működik azzal az ipari létesítménnyel, ahol a gázt a végtermék előállításához felhasználják. Ezzel nő a termelés hatékonysága és biztonsága, rugalmasabb az ellátás, és a közúti gázszállítás költségei és környezetterhelő hatásai is megszűnnek.
