Becsült olvasási idő: 1 perc
NGM: 3 milliárd forint iparfejlesztésre

A Nemzetgazdasági Minisztérium költségvetési forrásból idén 3 milliárd, jövőre pedig 15 milliárd forinttal támogatja azokat az ipari vállalatokat, amelyek bővítik kapacitásaikat és új munkahelyeket teremtenek.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter kiemelte, hogy mind az idei, mind pedig a 2016-os forrásokat az európai uniós támogatásokat kiegészítendő biztosítja a magyar költségvetés.

A miniszter ismertette, hogy a legalább 100 millió forint összértékű projekteket támogatják, a támogatási intenzitás maximum 50 százalék lehet, azonban az elbírálásnál figyelembe veszik a régiós fejlettséget.

A vállalatoknak legalább 3 lezárt üzleti évvel kell rendelkezniük, és a beruházás megvalósulása után 5 éven keresztül tartani kell az alkalmazotti létszámot - jelezte Varga Mihály. Emlékeztetett arra, hogy 2020-ig 12 ezer milliárd forint európai uniós támogatás érkezik Magyarországra, a források 60 százalékát pedig gazdaságfejlesztési célokra fordítják. A hétvégén megnyíló hazai pályázattal azon cégeknek szeretnének támogatást nyújtani, amelyek nem tudnak uniós forrásból támogatást igénybe venni.