A cégvezető elmondta, az új gyárat 2012-13-ban építik fel mintegy négymilliárd forintból, az azt követő években további 4-5 milliárd forintot fordítanak gépek beszerzésére és új termékek bevezetésére. A dán szivattyúgyártó világcég második székesfehérvári üzemében 350 – többségében szaktudással rendelkező - alkalmazottal óriásszivattyúkat fognak gyártani 15 ezer négyzetméteren, amelyhez egy ötezer négyzetméteres iroda és szolgáltató épület tartozik majd.

Cser-Palkovics András (Fidesz), Székesfehérvár polgármestere kiemelte, ma bárhol a világon jó hírnek számít, ha egy vállalat ilyen volumenben új munkahelyeket létesít. Különösen örömtelinek nevezte, hogy a cégvezetés választása Fehérvárra esett. A Grundfos 65 ezer négyzetméteren folytat termelést Magyarországon és 1900 embernek adnak munkát, köztük 90 megváltozott munkaképességű munkavállalónak. Tavalyi nettó árbevételük megközelítette a 90 milliárd forintot, 2011-ben várhatóan eléri a 106 milliárd forintot.
