Magó Károly elmondta: a gépmadarat eddig csupán rövid ideig, 2011 júniusában láthatták az érdeklődők a Tisza-parti megyeszékhelyen, a szolnoki repülés 100. évfordulója alkalmából. Mostantól azonban Hende Csaba honvédelmi miniszter közbenjárásának köszönhetően nem csupán visszatért a városba, de itt is marad a Kvasz-I., miután a kuriózumszámba menő szerkezet a Szolnoki Repülőmúzeum gyűjteményében lelt új, végleges otthonra, ahol nemsokára a látogatók is megcsodálhatják.

Kvasz András hajdani masináját alkotta újra megépítésének 100. évfordulója előtt tisztelegve Révy László, az oldtimerépítők magyarországi nagymestere. A másolat – szakszóval replika - sárkányszerkezetét a még fellelhető korabeli rajzok alapján készítette el. Az Anzani-motort – melynek eredetije 1909-ben Blériot repülőgépét is áthúzta a La Manche-csatorna felett - a Közlekedési Múzeum gyűjteményében található példány alapján ugyancsak maga gyártotta újra. A repülő így végül négy esztendő alatt, 2006-2010 között épült meg teljesen önerőből, mintegy 2000 munkaóra alatt.
