Az amerikai hadseregnek ezúttal a légbiciklikre (hoverbike) fájdult meg a foga. Minden hadseregnek a szakadatlanul kutyagoló, (jobbára) alulfizetett és felfegyverzett katonákból verbuvált gyalogság a lelke. A gond csak az, hogy a gyalogság rendre nála erősebb egységekkel találja magát szemben. A tankoknak erősebb a páncéljuk és a lőfegyvereik is, a repülők is rendesen a hatótávolságukon kívül mozognak, és még a védekező szárazföldi csapatok is rendszerint bunkerekkel és erődökkel vannak felvértezve. Sebaj, ilyenkor jön jól a légbicikli.
A júniusi Párizsi Légi Szalonon a Malloy Aeronautics bejelentette, hogy a Survice nevű amerikai vállalattal karöltve működő hoverbike-ot hoznak létre az amerikai hadsereg számára. Az említett fegyveres erő nem először kísérletezik légbiciklikkel, de a legutóbbi komolyabb próbálkozás óta már évtizedek teltek el. Nem mellesleg a multirotoros technológiában időközben végbement fejlődés elérhetőbbé tette a járműveket, mint valaha.
A Popular Science cikke szerint a tengerentúli haderő annyira komolyan gondolja az új eszköz bevezetését, hogy már egy borzalmas nevet is találtak neki: a Tactical Reconnaissance Vehicle (Taktikai Felderítő Jármű, az angol rövidítés: TRV), ami rendesen lelohaszthatja a Csillagok Háborúja repülő biciklijei iránt lelkesedő sci-fi-rajongókat. Bár a hír új, a Hadsereg Kutató Laboratóriuma már majdnem kilenc hónapja tanulmányozza a koncepciót.
A hadsereg így jellemzi a járművet:
„A TRV koncepciója akár ember által irányított és/vagy embert nem igénylő műveleteknél a környezeti feltételektől függetlenül, a képességeik megerősítésével tehermentesítheti a katonákat. A földi fenyegetések veszélyeinek enyhítése mellett a TRV képességei segíthetnek a kommunikációban, a felderítésben és a védelemben; észlelhetik a veszélyt, és csökkenthetik a katonák terhelését."
