Becsült olvasási idő: 0 perc
Kínaiak Lamborghini-vel
A következő néhány év során várhatóan Kína válik az olasz Lamborghini autók második legnagyobb piacává. Az előkelő helyet nem mástól, mint éppen Olaszországtól hódíthatja majd el. A dobogó legfelső fokán továbbra is Egyesül Államok piaca áll majd - vélik az autóipari elemzők.

Mindez az európai „szupergépek” iránti egyre növekvő kínai keresletnek köszönhető, amely a következő években az előrejelzések szerint tovább erősödik majd. 2008-ban világszerte összesen 2430 Lamborghini-t értékesítettek, ebből 741 az USA-ban kelt el, 230 Olaszországban, 72 pedig Kínában talált gazdára. Ugyanakkor a gyártó - a látható és remélt kínai felfutás ellenére - tavaly 30-40 százalékkal kevesebb járművet tudott értékesíteni, és 2011-ig nem is számítanak arra, hogy az eladott újautók száma visszatér majd a válság előtti szintre.