Project Loon, az Alphabet ernyőmárka X nevű laborjának ballonos internetsugárzó kezdeményezése most egy lépéssel közelebb került, hogy a hurrikán-sújtotta Puerto Rico rekonstrukcióját érdemben elősegítse. Az amerikai Szövetségi Távközlési Bizottság (FCC) „kísérleti engedélyt” adott arra, hogy az X a romokban heverő országban sürgős jelleggel vezeték nélküli adatátviteli szolgáltatást indítson.
A cég csapata szeptember 29-én tette világossá, hogy a lerombolt államot kisegíti, éppúgy, ahogy azt tette márciusban, Peruban, ahol történetesen szélsőséges esőzések és árvizek tarolták le az országot. Ez utóbbi államban azonban a Telefónica távközlési szolgáltatóval karöltve a cég már a pusztításokat megelőzően is tesztelgette egy kicsit a technológiáját.
Egy nem rég kiadott jelentésben az FCC 83 százalékra becsülte Puerto Ricóban a tönkrement bázisállomások arányát. A bizottság éppen ezért külön munkacsoportot hozott lére, hogy a katasztrófa által szétdúlt területeken visszaállítsa a szolgáltatásokat.
Az X szóvivője így fogalmazott:
„Hálásak vagyunk az FCC és a Puerto Ricó-i hatóságok támogatásáért, és keményen dolgozunk, hogy lássuk, lehetséges-e a szigeten e nehéz időkben Loon léggömbökkel sürgősségi kapcsolatot teremteni. Ahhoz, hogy az emberek eszközei számára jelet adjon, a Loont egy távközlési partner hálózatába is integrálni kell – a léggömbök egyedül erre [a jelek közvetítésére] képtelenek. Jól haladunk, hogy ezt a következő lépést megtegyük, és szeretnék köszönetet mondani mindenkinek, akik mindebben segítséget nyújtott nekünk.”
