Becsült olvasási idő: 1 perc
Palettázás

A megrendelő igénye alapján egy szerver- és számítógép-összeszerelő üzemben lévő véggyártósori palettázást, a gyártósoron érkező álló és fekvő csomagolt számítógépek, szerverek típus szerinti raklapra pakolását valósítottuk meg.

A gyártósor ciklusideje mintegy 15 másodperc csomagolt termékenként. A termékek eltérő számú variációja miatt nagy méretű raklaphelyek kialakítása történt meg. A robotcella fő eleme egy Kuka típusú, 7,8 méteres munkaterülettel rendelkező raklapozó robotkar, amelyet egy 1500 milliméter hosszú és 1700 milliméter magasra épített szervohajtású lineáris pályára helyeztünk fel, alá pedig a csomagolt termékeket a raklapokhoz juttató görgős pályarendszer került. A görgős pályáról a termékek a raklapok előtt elhelyezett pufferhelyre érkeztek, ahonnan a robotkar felvette a csomagolt termékeket.

KUKA KR-120 R3900 palettázó robot, 1 db

A robotpálya és a görgős pályarendszer elé kétszintes, 12-12 darabos raklaphelyet tettünk. A raklapok négyesével, egymástól elválasztva kerültek a cellába. Az elején nyitható ajtót, míg a robotoldal felől fényfüggönyt kapott. Így a raklap cserélése alatt védelmet nyújtott mind a kezelő robottérbe történő belépése, mind a robotkar raklaptérbe történő benyúlása ellen. A rendszer részét 30 méter hosszúságban könnyű görgős szállítópályák és pufferpályák képezték. Ezeket szakaszonkénti hajtással, termékmegakasztással és vonalkódolvasókkal láttuk el. Kiépítésre került egy központi kijelzőrendszer is, amelyeken a kezelők tájékozódni tudnak az egyes rendelések állapotáról, a teljes csomagolási folyamatról.

Tehát egy folyamat-ellenőrzött, költséghatékony, jelentős kezelői, csomagoló személyzet felszabadítását eredményező rendszer valósult meg. A beruházás 1 éven belül megtérült.

Cikkünk eredetileg a RoboTech kiadványban jelent meg.