A BBC szerint Dubaj májusban megkezdi saját bejáratú okos rendszámtábláinak tesztelését. A lemezek baleset esetén képesek lesznek kapcsolatba lépni a segélyhívó szolgálatokkal, más autókkal kommunikálva tájékoztatást nyújthatnak a forgalmi helyzetről, illetve vészjelzést küldhetnek, ha a járművet valaki esetleg elcsente. A rendszer vizsgáztatása folyamán többek között fel fogják deríteni a metropolisz forró és száraz klímájából eredeztethető technológia problémákat, illetve kitalálják, optimálisan miként lehet majd fokozatosan a közúti közlekedés szerves részévé tenni az újítást. Kommunikációs tulajdonságaik mellett a táblák a felhasználóik számára lehetővé fogják tenni, hogy rajtuk keresztül automatikusan egyenlítsék ki a bírságokat, a parkolódíjakat, valamint a regsiztrációs költségeket. Tekintve, hogy GPS-szel és jeladóval is fel lesznek szerelve, az adatvédelem kezdetben nem lesz az erősségük, úgyhogy ezt az akadályt a hatóságoknak még le kell majd küzdeniük.
A dubaji járműengedélyeztetési hivatal vezetője szerint a rendszámtáblák várható ára egyelőre bizonytalan, a költségeket majd novemberben, a rendszer tesztjeinek végeztével lesznek képesek pontosabban meghatározni.
