Vadászunk rájuk, de embert mégsem esznek

Vadászunk rájuk, de embert mégsem esznek

A zoológusok még nem találtak magyarázatot arra, a magasabb rendű ragadozók miért tartanak az embertől. Kézenfekvő ok lehetne, hogy azért, mert fajunknál puska van és vadászik rájuk. 

Állatkerti barangolás

Állatkerti barangolás

Az utóbbi évek egyik legnagyobb állatkerti eseménye volt, hogy a Vidámpark területével bővült a Fővárosi Állat- és Növénykert. A sajtóban megjelent hírek szerint az Állatkert megkapta a területet – nos, ez nem igaz. Visszakapta.

Élet az ausztrál sivatagban

Élet az ausztrál sivatagban

Ló- és teveháton, de még inkább gyalogszerrel kellett feltérképezni az agyforraló, embert próbáló sivatagokat.