Pécs lesz az első

Pécs lesz az első

Egy októberben elkészített reprezentatív felmérés adatai alapján a pécsiek túlnyomó többsége támogatja a megújuló alapú távhőrendszer további bővítését a baranyai megyeszékhelyen. Mindez egybecseng a Pannonpower Holding Zrt. célkitűzéseivel: a társaság ugyanis 2012 végétől egy új, szalmatüzelésű blokk üzembe helyezésével teljes egészében biomassza-tüzelésre tér át. 

Három és félmilliárd forint

Három és félmilliárd forint

150 embernek ad munkát jövő évtől a Pannonpower Holding Zrt. épülő szalmatüzelésű erőműve. A bálázható lágyszárú mezőgazdasági melléktermékeket felhasználó blokk működtetése az agráriumban, a logisztikai ágazatban és az erőműben is munkalehetőséget kínál. Magyarország legnagyobb szalmatüzelésű erőműve a térség gazdaságát is jelentős mértékben élénkíteni fogja: az eddig import földgázra elköltött pénzből ugyanis a régióban, helyi termelők által előállított tüzelőanyagokat fog vásárolni az erőmű.