Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Retrofit és digitalizáció a Siemenstől
A Siemens Zrt. Magyarországon is elérhető széles szervizszolgáltatási portfóliója olyan megoldásokat kínál a felhasználóknak, amelyekkel helyt állhatnak a digitalizáció és az ipar 4.0 kihívásaiban. Legyen szó egy életciklusa végén járó szerszámgépről vagy egy teljesen automatizált üzemterületről, a vállalat szakértői professzionális megoldást nyújtanak, amelyekkel rendszerei mindig használatra készen állhatnak.
Egy retrofiten átesett megmunkálóközpont
Az ezredik gép leszállítása újabb mérföldkövet jelentett a CMS GmbH-nak. Ügyfele számára ez már – a modernizációt is beleértve – az ötödik retrofitmegrendelést jelentette. Jó oka van megbízni a gépek újjávarázsolásában: a CMS műhelyében való „feltöltődés” után a gépek hatékonysága 20 százalékkal jobbnak bizonyult még a vadonatúj állapotnál is.
Költségmegtakarítás a régi gépek retrofitjével
Egy új szerszámgép beszerzése költséges beruházásnak számít. De mit tegyünk, ha a régi jó gyártóeszközünk felett már eljárt az idő, és nem áll rendelkezésünkre egy új szerszámgép vételára? A gép „visszafiatalítása” viszonylag kis költséggel jár, és szinte egy második élettel ajándékozhatja meg jól megismert gépünket.
Gépek hálózatba kapcsolása utólag
A Rexroth legújabb megoldásával a régi gépek könnyen ipar 4.0-ra alkalmassá tehetők. Homburgban, a Rexroth saját gyárában már a tesztüzem alatt 25 százalékkal csökkentek a meghibásodásból adódó költségek.
