Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
2022-re tervezi az Artemis I küldetést a NASA
Még egy ideig várat magára a NASA Artemis I küldetése. A Space.com szerint, a NASA számításai alapján, 2022 februárjában elindulhat a személyzet nélküli Artemis I repülési tesztje - a felszállásra már február 12-én lehetőség adódhat. Az Orion kapszulát a Space Launch System rakéta tetejére helyezték, és a kilövés most már főként a tesztelés sikerességétől függ.
Nagy a pörgés – rakétakilövés centrifugával
Tekintve, hogy a rakéta-üzemanyagok ára töretlenül szárnyal, indokolt alternatív megoldásokat keresni a műholdak űrbebocsátásához. Egy amerikai céget éppen ez a felismerés vezette saját kinetikus módszerének kidolgozására.
