Már tesztelik a pécsi biomassza kazánt

Már tesztelik a pécsi biomassza kazánt

Megkezdődött a pécsi erőmű új biomassza-tüzelésű kazánjának tesztelése a napokban.

Pécs lesz az első

Pécs lesz az első

Egy októberben elkészített reprezentatív felmérés adatai alapján a pécsiek túlnyomó többsége támogatja a megújuló alapú távhőrendszer további bővítését a baranyai megyeszékhelyen. Mindez egybecseng a Pannonpower Holding Zrt. célkitűzéseivel: a társaság ugyanis 2012 végétől egy új, szalmatüzelésű blokk üzembe helyezésével teljes egészében biomassza-tüzelésre tér át. 

Nem lesz hiány nyersanyagból

Nem lesz hiány nyersanyagból

Az agráriumban keletkező melléktermékek mennyiségének csak töredékére tart igényt az új kazán.

Három és félmilliárd forint

Három és félmilliárd forint

150 embernek ad munkát jövő évtől a Pannonpower Holding Zrt. épülő szalmatüzelésű erőműve. A bálázható lágyszárú mezőgazdasági melléktermékeket felhasználó blokk működtetése az agráriumban, a logisztikai ágazatban és az erőműben is munkalehetőséget kínál. Magyarország legnagyobb szalmatüzelésű erőműve a térség gazdaságát is jelentős mértékben élénkíteni fogja: az eddig import földgázra elköltött pénzből ugyanis a régióban, helyi termelők által előállított tüzelőanyagokat fog vásárolni az erőmű.

Biomassza-fejlesztés Pécsett

Biomassza-fejlesztés Pécsett

A Dalkia Energia cégcsoporthoz tartozó Pannonpower Holding Zrt. tíz éven belül immár a második jelentősebb biomassza-alapú fejlesztését hajtja végre pécsi telephelyén.