Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Újraindult a gyártás az Opel-gyárban
Fokozatosan újraindult a termelés az Opel Szentgotthárd motorgyárban szerdától, szigorú egészségvédelmi intézkedések betartásával.
Átadták az Opel tudásközpontját Szentgotthárdon
Felavatták csütörtökön az Opel félmilliárd forintos beruházással felépített tudásközpontját Szentgotthárdon. Az új oktatóközpontban automatikai technikus, gépi forgácsoló és villanyszerelő szakmák oktatásához alakítottak ki tanműhelyeket, és ugyanitt hozták létre a szombathelyi gépészmérnökképzés gyakorlati oktatóbázisát is.
Újabb beruházások az Opelnél
Az Opel a magyarországi autópiac bővülésére és a személyautó-eladásokban elért első helyének megtartására számít az idén.
Létszámbővítés az Opelnél
Az Opel Magyarország szentgotthárdi Flex motorgyár projektje keretében eddig 400 dolgozót vettek fel, és az év végéig további 60-nal nő a létszám - jelentette be Csontos Judit szóvivő.
Opel: évi 600 ezer motort gyártanak
Az Opel szentgotthárdi új motorgyárában az idén 12 ezer darab készül az új fejlesztésű motorcsaládokból, a termelés a tervek szerint 2016-ra fut fel évi több mint 600 ezer darabra - mondta Kenyeres Gyula, a Flex Motorgyár igazgatója.
Új motorok az Opeltől
Az Opel három új motorcsaládot és 13 új motort vezet be, 2016-ig motorportfóliójának 80 százalékát megújítja.
Újabb Opel-beruházás
Bővíti szentgotthárdi üzemét az Opel: a 130 millió eurós beruházással több mint száz munkahelyet hoznak létre, és 1600 négyzetméterrel növelik a termelő üzem területét - jelentette be Joachim Koschnicke, az Opel elnökhelyettese kedden Budapesten az Orbán Viktor miniszterelnökkel közösen tartott sajtóeseményen.
Motorgyártásban is az élen
Megkezdődött a rendes üzem az elmúlt napokban az Opel szentgotthárdi új motorgyárában - jelentették be az autógyártó magyarországi vezetői, akik évértékelő sajtótájékoztatójukon arról is beszámoltak, hogy a márka 2012-ben a magyar piac növekedését túlszárnyalva első lett az értékesítési rangsorban.
A magyar beszállítókra is számít az Opel
Orbán Viktor miniszterelnök és Thomas Sedran, az Opel igazgatótanácsának alelnöke felavatta az Opel 500 millió eurós beruházással felépült flexibilis motorgyárát Szentgotthárdon.
Így kezdődött
A 150 éves Opel 20 éve telepedett meg Magyarországon, szentgotthárdi üzemének, a magyarországi autógyártás egyik központjának létrehozására és fejlesztésére összesen 735 millió eurónyi tőkét fektetett be az évek során.
