Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
A norvég-módszer: nyári napenergia bespájzolva a téli fűtésre
Az új, szilárdtestes hidrogén-energiatároló megújuló villamos energiát alakít hidrogénné, majd télen vissza árammá.
Norvégia 50 évre elegendő foszfátot fedezett fel
Amely fedezheti a következő 50 évben a világ akkumulátor- és napenergia-szükségletét is.
Önjáró elektromos kompot állítottak szolgálatba Norvégiában
A hajót kifejlesztő egyetem szerint a tesztjelleggel útnak indított járat a maga nemében egyedülálló.
Vízre száll a világ első elektromos teherhajója
A világ első teljesen elektromos, autonóm teherhajója, a Yara Birkenland Norvégiában debütált, ahol évente 40 000 dízelmotoros teherautóutat kívánnak helyettesíteni vele.
Északon már jól megy
Az elektromos autók ipara sok szempontból még gyerekcipőben jár. Ugyan már a megbízható és valóban használható autók tömeggyártása zajlik, különböző állami ösztönzők nélkül árban még nemigen tudják felvenni a versenyt hagyományos meghajtású társaikkal.
5G-s mobil hálózatot létesít a Telenor és a Huawei
Ötödik generációs mobil távközlési hálózat norvégiai létesítéséről szóló együttműködési megállapodást írt alá a barcelonai Mobile World Congress mobli távközlési technológiai vásáron a Telenor mobil hálózati szolgáltató és a kínai Huawei mobil hálózati berendezés gyártó vállalat – tájékoztatta pénteken az MTI-t a Telenor Magyarország.
