Önjáró elektromos kompot állítottak szolgálatba Norvégiában

Önjáró elektromos kompot állítottak szolgálatba Norvégiában

A hajót kifejlesztő egyetem szerint a tesztjelleggel útnak indított járat a maga nemében egyedülálló.

Jövőre gombnyomásra érkeznek a norvég kikötőkbe az önvezető kompok

Jövőre gombnyomásra érkeznek a norvég kikötőkbe az önvezető kompok

Az önjáró elektromos kompot még 2018-ban fejlesztették a Norvég Tudományos és Műszaki Egyetem kutatói a Trondheim csatornáján átívelő híd alternatívájaként. Akkoriban a prototípus már önmagában is nagy sikert aratott, ezért egy évre rá projektjük köré egy kis céget alapítottak, és azon kezdtek dolgozni, hogy mielőbb forgalomba állíthassák a kontinens első elektromos, önvezető kompját, amely az utasok igénye szerint közlekedik. Bár az ötletgazdák csak egy ígéretes kalandnak szánták a Zeabuz-járművet, valójában annak a 21. századi mozgalomnak része, amely azt kutatja, hogyan lehetne minél több vízi utat használni a fenntarthatóbb közösségi közlekedés megteremtése érdekében.

Révbe ért az első tökéletesen önjáró komp

Révbe ért az első tökéletesen önjáró komp

A Falco történelmet írt az automata közlekedésben.

Hidrogénnel hajtott komppal a Keleti parton

Hidrogénnel hajtott komppal a Keleti parton

A tenger felől kezdi megtisztulását San Francisco tömegközlekedése.