Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Önjáró elektromos kompot állítottak szolgálatba Norvégiában
A hajót kifejlesztő egyetem szerint a tesztjelleggel útnak indított járat a maga nemében egyedülálló.
Jövőre gombnyomásra érkeznek a norvég kikötőkbe az önvezető kompok
Az önjáró elektromos kompot még 2018-ban fejlesztették a Norvég Tudományos és Műszaki Egyetem kutatói a Trondheim csatornáján átívelő híd alternatívájaként. Akkoriban a prototípus már önmagában is nagy sikert aratott, ezért egy évre rá projektjük köré egy kis céget alapítottak, és azon kezdtek dolgozni, hogy mielőbb forgalomba állíthassák a kontinens első elektromos, önvezető kompját, amely az utasok igénye szerint közlekedik. Bár az ötletgazdák csak egy ígéretes kalandnak szánták a Zeabuz-járművet, valójában annak a 21. századi mozgalomnak része, amely azt kutatja, hogyan lehetne minél több vízi utat használni a fenntarthatóbb közösségi közlekedés megteremtése érdekében.
Révbe ért az első tökéletesen önjáró komp
A Falco történelmet írt az automata közlekedésben.
Hidrogénnel hajtott komppal a Keleti parton
A tenger felől kezdi megtisztulását San Francisco tömegközlekedése.
