Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
A késlekedéssel nagy árat fizethetnek a kelet-közép- európai országok
A gyakori hiedelmekkel ellentétben a fenntarthatóság és a kibocsátáscsökkentés nem lassítja a gazdaságot. Sőt, inkább lökést adhat a kelet-közép-európai országoknak, és még a klímaváltozás okozta károkat is csökkenthetik – ez derül ki a brit Cambridge Econometrics kutatócég budapesti irodájának legutóbbi elemzéséből, amelyet az ENSZ hétvégén Glasgow-ban kezdődő éghajlatváltozási konferenciája (COP26) előtt adtak ki. Az elemzés szerint a régió országai közül Magyarország profitálhat a legtöbbet, ha hamarabb és aktívan kezdi meg a fosszilis tüzelőanyagok kivezetését.
Kényszer szülte együttműködés az autóiparban
Az európai környezetvédelmi szabályozás szigorodása miatt kötött megállapodást a Fiat a Teslával.
Már működik a világ első negatív kibocsátású üzeme
A létesítmény által képviselt technológiával akár évmilliárdokig a föld alá lehetne gyömöszölni a szén-dioxidot.
Kína: elég a fosszilis üzemanyaggal működő autókból!
Az államnak kimondottan sok hátránya keletkezik a használatukból.
Úgy tűnik, csintalankodott egyet a Fiat Chrysler is
Erős gyanút fogalmazott meg egy környezetvédelmi intézmény, hogy egyes versenytársai mellett az olasz cég szintén kibocsátásmanipuláló szoftvert alkalmaz.
