A franciák nyertek

A franciák nyertek

A fukusimai katasztrófát követően 2011 márciusában bevezetett német nukleáris moratórium kilenc hónap alatt 360 millió eurós bevételt eredményezett Franciaországnak az elektromos áram exportjából - derült ki egy kedden nyilvánosságra hozott francia tanulmányból.

Végleges döntést hozott a kormány

Végleges döntést hozott a kormány

A német szövetségi kormány június 6-án tartott rendkívüli ülésén döntött az atomerőművek 2022-ig történő bezárásáról.

Német atom: ennyi volt

Német atom: ennyi volt

Ma hajnali értesülések szerint a 17 németországi atomerőmű többsége 2021 végéig beszünteti működését.