Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
A Schneider Electric gyára elsőként nyerte el a LEED Platinum minősítést Magyarországon
Geotermikus rendszer, napelem, esővíz-hasznosítás: a vállalat saját épületén mutat jó példát az általuk kínált, korszerű energiamenedzsment megoldásokra.
A legmodernebb energiamenedzsment megoldásokkal épül újjá a Notre-Dame
A legmodernebb energiamenedzsment megoldások bevezetésére írt alá együttműködési megállapodást a Schneider Electric.
Így lett energiahatékonyabb a kólagyár
Az új termelés- és energiamenedzsment rendszer a gyártás egészére kedvező hatást gyakorolt az osztrák Coca-Cola üzemben.
Az ipar 4.0 megismerése
Eberhard Klotz, a Festo ipar 4.0 kampányának vezetője elmondja, hogyan járul hozzá az ipar 4.0 már ma is a virágzó automatizálási iparág sikeréhez.
Diagnosztika az energiahatékonyság javításáért
A Festo könnyen telepíthető érzékelőkön alapuló energiakezelési rendszert dolgozott ki partnereivel.
Energiaadat-kezelés az ipar 4.0-ban
A Festo az ESIMA kutatási projekt keretében energiafüggetlen érzékelőket dolgozott ki partnereivel.
Energiamenedzsment rendszerbe foglalva
Az ISO 50001 minősítés megszerzése, a szabvány alkalmazása akár 50 százalékos megtakarítást is eredményezhet a vállalatoknál.
Integrált szolgáltatásokkal optimalizál a frekvenciaváltó
Az Altivar Process hajtástermékcsalád az első, beágyazott szolgáltatásokkal rendelkező, szolgáltatásközpontú frekvenciaváltó.
PCIM: az ipar és a tudomány találkozóhelye
Ebben az évben május 19. és 21. között mutatják be a bel- és külföldről érkező cégek legújabb termékeiket, kutatási eredményeiket és innovációikat a teljesítményelektronika területén a Nürnbergi Vásárközpontban.
Váltott a Schneider Electric Magyarországon
Spilkó József tölti be 2011. május 1-jétől a Schneider Electric magyarországi leányvállalatának országigazgatói pozícióját.
Innovatív megoldásokat várnak
Az egyetemisták a városokban bevezethető, innovatív javaslatokkal nevezhetnek az energiamenedzsment megoldások globális megmérettetésére.
Erőforrás-felhasználás hatékonyabban
Az energiafelhasználás korlátozása, illetve az elfogyasztott energia jobb kihasználása nemcsak zöld cél, hanem súlyos pénzügyi érdek is. Az energia előállítása évről évre egyre költségesebb, az energiaárak minden termékbe, szolgáltatásba beépülnek, így ennek szem előtt tartása, tervezése mindenki számára alapvető érdek.
Keleten folyik az olaj
A jövő év végéig elkészül az új gigaméretű orosz-kínai olajvezeték, mely a kelet-szibériai olajmezőket köti össze a csendes-óceáni térséggel.
Az EDF a Déli Áramlatra hajt
Az orosz Gazprom, az olasz Eni és a francia EDF pénteken, Szentpéterváron aláírt memoranduma értelmében a francia energetikai konszern belép a Déli Áramlat Rt. részvényesei közé úgy, hogy ezzel az Eni része csökken, és az üzletet idén év végig lezárják - tájékoztatta az újságírókat Alekszej Miller, a Gazprom vezérigazgatója.
