Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
CO2-semleges, testre szabott töltőinfrastruktúra-beruházásokkal támogatják a busz- és logisztikai flották elektrifikációját.
Közel félmillió e-töltőpontra is szüksége lehet Franciaországnak néhány éven belül
A nagyszabású fejlesztéshez 64 francia autópálya-pihenőben most 320 Siemens gyorstöltőt telepítettek.
Autonóm töltőállomást mutatott be a Siemens
Mesterséges intelligencia segítségével, automatikusan tölti az elektromos járműveket a vállalat legújabb fejlesztése.
Tudásközpont és töltőgyár
Kompetenciaközpontként is működik majd az, a Firenzétől 50 kilométerre dél-keletre épülő ABB elektromos járműtöltőket gyártó üzem, amelynek átadására várhatóan 2021 végén kerül sor.
Bővülnek az európai e-autó töltőállomások
Az Ionity az ABB-t az választotta az európai töltőhálózata bővítésének második üteméhez.
Applikációval lesz indítható az elektromos autók töltése
Az elektromos töltőállomásokat üzemeltető NKM Mobilitás Kft. bővíti telefonos applikációját, az új funkcióval a Mobiliti néven működő országos hálózat töltőit már az applikációból tudják majd csatlakozás után elindítani az ügyfelek – közölte a Nemzeti Közművek az MTI-vel.
Get connected az intralogisztikában
A Jungheinrich volt a legnagyobb kiállító a hannoveri Cemat 2018 kiállításon. Illusztris vendégek előtt is bemutatkozott az EKX 516a automata elektromos komissiózó targonca, valamint a lítiumion-sziget.
Miniszteri kritika és felszólítás e-mobilitás ügyben
A március közepén hivatalba lépett új német gazdasági kormányzat első állásfoglalásai egyikeként Peter Altmaier gazdasági és energetikai miniszter erős kritikában részesítette és egyben aktív cselekvésre szólította fel a német autóipart. Európának, illetve Németországnak mindenki mást meg kell előznie az elektromos autók gyártásában és elterjesztésében.
Elektromos autók a jövő energiatermelői
Az energiaszolgáltatók és az elektromosautó-tulajdonosok együttműködése reformálhatja meg az áramellátást.
Az elektromos autók visszatértek a versenypályára
Az elektromos autót már nem lehet csupán egy környezetvédelmi szempontból helyes, ésszerű közlekedési módnak tekinteni. A mai elektromos járművek (EV-k) képesek felvenni a versenyt a fosszilis üzemanyaggal hajtott, legjobb nagy teljesítményű autókkal is.
Rollertől a repülőig elektromos hajtással
Az idei Emobility Forum konferencia két fókusztémát hozott, egyrészt a hatékony piaci modell utáni kutatást, valamint a szabályozói keretrendszer létrejöttének sürgetését, amelyek az elektromos közlekedést elterjedtebbé tehetik.
2020-ra egymillió elektromos autót szeretne Németország
A német kormány és az autóipar közös cselekvési tervet készít az elektromos meghajtású autók használatának terjesztéséről.
Elektromobilitási ösztönzőket javasol a minisztérium
A széndioxid kvóták eladásából származó bevételt az elektromobilitás infrastruktúrájának kiépítésére fordítják - hangsúlyozta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.
Az elektromos járműtöltést segíti az ABB és a Microsoft együttműködése
Az ABB és a Microsoft Corporation új, globális hozzáférésű elektromos járműveket (EV) kiszolgáló gyorstöltő szolgáltatási platformot hoz létre.
