Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Munkaerőpiaci intézkedésekre fókuszál idén a kamara
Dale A. Martin, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara elnöke bejelenette, a kamara idén a magyarországi munkaerőpiac helyzetét javító gyakorlati intézkedésekre fókuszál.
Visszaszerezni az elveszett pozíciókat
A Német‐Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) legfrissebb, főleg külföldi befektetők körében végzett konjunktúra‐felmérése szerint az előző évhez képest kedvezőbb a vállalatok véleménye, mind a gazdasági helyzet, mind az üzleti környezet alakulásáról. Nemzetközi összehasonlításban is némileg javult Magyarország pozíciója.
Stabil üzleti év több dolgozóval
Stabil üzleti évet zárt a magyarországi Siemens-csoport. A vállalat jelentős megbízásokat teljesített valamennyi szektorában, stratégiai megállapodást kötött a kormányzattal és tovább növelte szerepét az oktatási rendszerben. A cégcsoport pénzügyi eredményeiről sajtótájékoztatón számolt be Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A Siemens is stratégiai partner lett
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a kormány és a Siemens Zrt. A 25. stratégiai együttműködési megállapodás aláírásán a kormányt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, a Siemens Zrt.-t Dale A. Martin elnök-vezérigazgató képviselte.
Magyarország stratégiai partner
A kedvezőtlen gazdasági körülmények ellenére stabil üzleti évet zárt és bővítette dolgozói létszámát a magyarországi Siemens-csoport. A cégcsoport hazai eredményeiről sajtótájékoztatón számolt be Dale A. Martin, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Visszatérő világpolgár
Szakmailag és kulturálisan is fontos városnak tekinti Budapestet a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatója. Dale A. Martin a Gyártástrendnek nemcsak a balatoni nyarakról és az Ázsia iránti rajongásáról, hanem a magyarok jellemzőiről is beszélt.
Sikeres évet zárt a Siemens
A Siemens csoport jelentősen, 76,8 százalékkal 7,1 milliárd forintra növelte adózott eredményét Magyarországon a szeptember 30-án zárult 2010-2011-es üzleti évében, árbevétele pedig több mint 4 százalékkal, 93,6 milliárd forintra emelkedett az előző üzleti évhez képest - jelentette be Dale A. Martin elnök-vezérigazgató szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Hogyan lehet cége Siemens-beszállító?
Március végén – Európában elsőként – Magyarországon rendezett Beszállítói Napot a Siemens abban a reményben, hogy az innovatív magyar műszaki tudás és az EU piacainak közelsége révén a Siemens Zrt. növelni tudja exportját és a magyar beszállítói hányadot. A globális stratégiai beszerzési program (Global Value Sourcing – GVS) keretében a Beszállítói Napon több mint 40 magyar kis- és középvállalkozás vett részt, amelyek a Siemens nemzetközi hálózata révén új kiugrási lehetőséget kapnak.
