Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Az ABB villamosítja az új norvég bányákat
Az újonnan feltárt foszfátbányákat fogják villamosítani, automatizálni, digitalizálni.
Akkumulátorok készíthetők az elhagyott bányákból
Alternatív energiatárolási lehetőséget jelenthetnek a már használaton kívül helyezett bányák.
Új kor a bányászatban: Non-invazív érckinyerés
A sebészetből jól ismert “key-hole” eljárás mintájára kutatók a bányászati alkalmazás lehetőségeit vizsgálják. A technológia előnye, hogy kesebb beavatkozással juthatnak így hozzá az értékes fémércekhez: aranyhoz, ezüsthöz, rézhez, vagyis olyan fémekhez, amelyekre egyre nagyobb szükségünk lesz, ahogy az elektromos technológiák fejlődnek.
Öngyilkosság itt élni
Az egész világon használt mobiltelefonokhoz és számítógépekhez szükséges ritkaföldfémek kilencvenöt százalékát Kínában termelik. A párizsi Le Figaro helyszíni riportja feltárja, hogy milyen rendkívül nehéz körülmények között élnek és dolgoznak azok az emberek, akik felszínre hozzák a különleges nyersanyagokat.
Nem kell senkinek
Bár a világon a megkutatott szénvagyon 118 évre lenne elegendő, a szén versenyképesség szempontjából Európában és Magyarországon is vesztésre áll a többi energiahordozóval szemben - állapították meg a szakértők az energiainfo.hu internetes szakportál Budapesten tartott sajtóbeszélgetésén.
