A 21. századra az innováció és a minél magasabb hozzáadott értéket képviselő technológiák jelenléte lesz a jellemző. Ebben Kaposvárnak is részt kell vennie, ha azt akarja, hogy a versenyképessége, jövedelme az első harmadban legyen a magyarországi nagyvárosok rangsorában – mondta Szita Károly, Kaposvár polgármestere a bejelentésen. A kaposvári villamosmérnök képzésen államilag finanszírozott és költségtérítéses formában, nappali munkarendben húsz-harminc diák kezdheti el tanévenként a tanulmányait.

Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora úgy fogalmazott, hogy nincs egyetem ipar nélkül és nincs ipar egyetem nélkül. Kitért arra, hogy a villamosmérnök alapszak az Óbudai Egyetem és a Kaposvári Egyetem együttműködésével, a hazai ipar meghatározó szereplőjének segítségével indul el. Kiemelte, hogy a mai digitalizált iparhoz gyakorlatorientált mérnökképzésnek kell kapcsolódnia, és ezt a szemléletet a kaposvári képzésen is érvényesíteni akarják. Ennek érdekében a terveik között jövőre egy laboratóriumkomplexum kialakítása is szerepel. Kovács Melinda, a Kaposvári Egyetem rektora utalt arra, hogy az intézmény elsősorban az agrároktatásáról ismert, de a felsőoktatási szakképzéstől a doktori képzésig a pedagógia, a művészet és a gazdaságtudományok terén is széles kínálatot nyújt a továbbtanulóknak. A műszaki képzési terület nagyon régóta hiányzik a Kaposvári Egyetemről, erős műszaki háttér nélkül saját tudományterületeik fejlődése elképzelhetetlen – hangsúlyozta a rektor. Hozzáfűzte, hogy az egyetemeknek ma már a hagyományos feladataik mellett egy-egy város, régió szellemi bázisaként, innovációs központjaként is kell működniük. Gerber András, a Somogy Megyei Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke azt mondta: a villamosmérnök-képzés beindítása élvezi a kamara támogatását. A szervezet abban bízik, hogy később további műszaki, mechatronikai és gépészeti szakok is indulnak Kaposváron – tette hozzá.
