Szakértők szerint a bekapcsolt rendszerek száma 2020-ra megkétszereződik, az adatmennyiség pedig exponenciálisan növekszik. Az adatforgalom jelentős részét orvostechnikai berendezések generálják. Csak ennek az egyetlen szektornak a havi adatmennyiségét terabájtokban lehet mérni, aminek tízszeresét várják 2020-ra. Ennek az adattömegnek a leküzdésére a Siemens Healthcare más üzletágak és a központi kutatórészleg, a Corporate Technology szakértőivel működik együtt, hogy kifejlesszék a szervizplatform új generációját.
Az általánosan használt Remote Service Platform egy egységes IT infrastruktúra, amely több számítóközpontból és szabványos adatkapcsolatból áll. Ezek alapján szervezi valamennyi Siemens egység a maga karbantartási szolgálatát. Több számítóközpont látja el a készülékeket a legújabb szoftverrel, ismeri fel és küszöböli ki a hibákat, és nyújt online támogatást a helyszíneken lévő technikusoknak. Proaktív karbantartást is végeznek, ami azt jelenti, hogy a szenzor-adatok kiértékeléséből még időben állapítják meg a közelgő hibákat, beleértve bizonyos komponensek várható tönkremenetelét.

Az új szervizplatformnak új hálózati struktúrája lesz. Az első verziót 2016-ra ütemezik. Óriási adatmennyiségek rugalmasabb „csatornázását” teszi majd lehetővé. Ezen kívül az új technológia figyelembe veszi egyes országok szabályzatát, amely nem engedi meg, hogy bizonyos (főleg orvosi) adatok elhagyják az illető országot, hanem hazai szervereken kell tartani azokat. A rögzített adatokat a jövőben szelektív módon fogják kezelni. Érzékeny adatok átvitele nagy biztonságú összeköttetéseken történik majd, míg a nem-kritikus adatokat például felhő-alapú szolgáltatások révén lehet küldeni.
