Becsült olvasási idő: 3 perc
Sikerrel zárt a Pharm Connect

Összességében több mint 2000 személyes találkozó, hozzávetőleg 400 résztvevő 23 ország képviseletében, valamint megszámlálhatatlan új együttműködés és ötlet: ezek a számok foglalják össze és mutatják a Pharm Connect jelentőségét a kelet-közép-európai gyógyszer és biotechnológiai szektor számára.

TÁMOGATOTT TARTALOM

A Pharm Connect kongresszus a közép-kelet-európai gyógyszer és biotechnológiai ipar meghatározó üzleti eseménye, amelyet kiemelkedő kapcsolatépítő szerepe tett a régió vezető szakmai találkozóhelyévé. A rendezvényt február 25-26-án tartották immár ötödik alkalommal Budapesten, ahol a szektor több mint 400 döntéshozója gyűlt össze a Corinthia Grand Hotelben a gyógyszeripari gyártók, beszállítók, forgalmazók, kutatóintézetek, valamint az egyetemek képviseletében, hogy megvitassák a szakma aktuális kihívásait. A helyszínen több mint 1200 előre egyeztetett üzleti találkozót folytattak le a résztvevők – ez egyértelműen mutatja a kiemelkedő szerepet, amelyet a rendezvény az iparág fejlődésében betölt.

A több mint 23 ország képviseletében érkező látogatók megismerkedhettek a különböző területek legkorszerűbb szakmai megoldásaival az automatizálástól kezdve a csomagoláson, a hatóanyagokon, a tisztatér- és labortechnikán át egészen a legújabb szoftvertermékekig. A kiállítói oldalon olyan cégek képviseltették magukat, mint a Pall Life Sciences, a Bürkert Fluid Control Systems, az Exergy, az Envirotainer, a Finesse, a Tiszatextil Packaging, a Dycem, a Blulog, a Patent, a Terumo, a GE Intelligent Platforms, a Mitsubishi Electric, az ABB, az Aptar Pharma vagy a Codex. A kongresszus számukra is sokkal többet nyújtott egyszerű termékbemutatónál, hiszen a négyszemközti találkozók – amelyekben a felek előzetesen megállapodtak a rendezvény egyedi online felületén, a meeting scheduleren – lehetőséget biztosítottak minden egyes ügyfél egyéni igényeinek részletes átbeszélésére, ezzel téve még hatékonyabbá a rendezvényen eltöltött időt a résztvevők számára.

Bill Frolich, az egyesült államokbeli Exergy Heat Transfer Solutions üzletfejlesztési vezetője így foglalta össze tapasztalatait: „Kellemes meglepetés volt számomra a rendezvény regionalitása, azaz hogy mennyi különböző országból érkeztek delegáltak, valamint az is, hogy milyen széles körű és egyben komoly mélységű volt a résztvevők szakértelme, pozícióik, lefedve a gyógyszeripar szinte teljes spektrumát. A meeting schedulernek köszönhetően alig volt időm teljes mértékig elfoglaltak voltunk mindvégig.”

Gazdag konferenciaprogram, kísérő kerekasztal-beszélgetések

A konferenciaprogram szintén nagy sikert aratott a jelenlévő szakemberek körében. Bogsch Erik, a Richter Gedeon biotechnológiai és k+f vezetője a bioszimiláris termékek adta lehetőségekről és a bennük rejlő potenciális fenyegetésről beszélt, míg Vladimir Kral, aki professzor a prágai Kémia Technológiai Intézetben, és globális tudományos és fejlesztési igazgató a Zentivánál , a generikus aktív összetevők és a szupergenerikus gyógyszerek fejlesztési stratégiáiról tartott telt házas előadást.

Jörg Gampfer, a Baxter folyamattervezésért és műszaki működésért felelős vezetője és Németh Zsolt, a gödöllői GSK Vaccines gyártásért felelős vezetője esettanulmányok keretében osztotta meg nézeteit napjaink egyik kiemelten fontos és a változó szabályozások miatt is aktuális témájáról, a kiterjesztett folyamat-ellenőrzésről. Az előadások, illetve a kerekasztal-beszélgetések közül –az egyik legfontosabb a gyógyszerhamisítás elleni diskurzus volt – mindenki megtalálhatta a számára érdekeset.

Most először díjazták a kiválókat

Az idei Pharm Connect keretei között került sor az első Kelet-közép-európai Gyógyszeripari Gyártási Kiválósági Díj átadására, amelynek célja, hogy jutalmazza az innovatív projekteket, mind gyártói, mind szolgáltatói oldalról. A szakmai zsűri értékelte a koncepciók innovativitását, átruházhatóságát, fenntarthatóságát, költséghatékonyságát, illetve azt, hogy az ügyfél számára mekkora hozzáadott értéket képvisel. Idén a gyártó kategóriában a díjat a Sanofi vehette át, míg a szolgáltató kategóriában a jutalmazott az ABB volt az egyik, a Richter Gedeonnal közös kiemelkedő projektjének köszönhetően.

Az előadásokon és a négyszemközti találkozókon kívül számos további informális program is színesítette a kongresszus palettáját. A Sanofi gyárlátogatás volt a „hab a tortán” annak a 110 résztvevőnek, akinek lehetősége nyílt az újpesti gyár működésébe bepillantani.

A rendezvény legközelebb ismételten (a Corinthia Grand Hotelben), Budapesten kerül megrendezésre 2016 februárjában. (x)