A kétévente őszi időpontra ütemezett Glasstec nemzetközi üvegipari szakvásár soron következő kiadásának eredeti időpontja tavaly október 20. és 22. közöttre esett, ám ezt a koronavírus-világjárvány második hulláma miatt 2021. június 15–18-ra módosították a szervezők. A Düsseldorfi Vásártársaság friss közleménye szerint azonban végképp elérte a végzete a rendezvényt: a nem csillapuló pandémia és az elhúzódó németországi és nemzetközi lezárások miatt, a szakmai szervezetekkel és a partnerekkel egyeztetve teljesen lemondták a szakvásár megtartását. A szervezők a döntést azzal indokolták, hogy a jelenlegi körülmények között nem lett volna biztosítható a Glasstec küldetése, vagyis hogy az üvegipar, az üvegipari gépgyártás és kézműves ipar globálisan legfontosabb seregszemléjeként az egész világról magához vonzza a szakembereket.

A következő Glasstecet a szokásos vásárciklusnak megfelelő időpontban, 2022. szeptember 20–23. között rendezik meg ismét a düsseldorfi vásárvárosban, a remények szerint a megszokott széles nemzetközi részvétellel. A járványidők egyik hozadéka, a kiállítások világában is bevezetett digitális megoldások a jövő évi Glasstec esetében is tetten érhetők lesznek. A kidolgozás alatt álló hibrid vásárélmény többek között a kísérő konferenciákon és különbemutatókon az online részvételt is lehetővé fogja tenni.
A kiállítói jelentkezés idén júniusban indul.
