Az Emnid közvélemény-kutató cég felmérése szerint a németek csaknem háromnegyede - 72 százaléka - számol néha márkában, és csupán 28 százalék gondolkodik kizárólag euróban. A márkához ragaszkodók aránya az ország keleti részén a legmagasabb; a volt NDK területén tízből nyolcan számolnak időnként a régi valutában, holott a márka - pontosabban a nyugatnémet márka - csak az újraegyesítéssel egy időben, 1990-ben jelent meg a keleti tartományokban.

Becslések szerint még nagyjából 13 milliárd márka lehet az országban magánkézben, ez az egykori teljes készpénzállomány 5 százaléka. A régi pénz jellemzően költözéskor vagy háztartások egyéb okból történő felszámolása során kerül elő. Beváltani a Bundesbank - a német jegybank - fiókhálózatában lehet. Az árfolyam az euróövezeti válság ellenére tíz éve változatlan, egy euró 1,95583 márkát ér.
