
A Fanuc háromdimenziós képalkotó rendszere.
Mi a legósdibb szokása?
Szeretek papírra tollal jegyzetelni.
Mi a kedvenc kütyüje?
A sógorom drónja.
Számok vagy betűk?
Nem hiszek a számmisztikában.
Mi a kedvenc anyaga (matéria)?
Inkább a természetes anyagok, mint például a megmunkált fa vagy a kő.
Melyik az a képesség, amit nem birtokol, de szeretne?
A siklóernyőzés.
Mi a legjobb tulajdonsága?
Talán a türelem.
Mit látott utoljára moziban?
A Csillagok között című filmet.
Milyen könyvet vesz kezébe a leggyakrabban?
Mostanában szinte csak egyetemi tankönyveket forgatok a tanulmányaim miatt, normál esetben talán Ken Follet munkáit szeretem a legjobban.
Melyik külföldi szakmai oldalt tartja a legjobbnak?
Nehéz lenne kiemelni egyet a sok jó közül.
Melyik híres feltaláló bőrébe bújna a legszívesebben?
Érdekes lenne Nikola Tesla vagy Jedlik Ányos fejével gondolkozni.
Ki a példaképe?
A példaképemet több emberből lehetne csak összerakni, így nincs kifejezetten egy példaképem.
Melyik most élő híres emberrel találkozna a legszívesebben?
Kimi Raikkönennel biztos találnánk közös témát…
Ha lehetősége lenne az időutazásra, a múltba vagy a jövőbe menne?
A jövőnk jobban érdekel a múltunknál, bár nem tudom, hogy a jövőt látva fellelkesednék vagy inkább lehangolódnék.
Ha lehetősége nyílna egy másik bolygóra költözni, megtenné?
Költözni nem, megnézni annál inkább.
Ön szerint ma a világon hol a legjobb azt a munkát végezni, amit Ön csinál?
Bárhol szívesen csinálnám, teli van kihívásokkal.
Mi volt a legmeghatározóbb szakmai élménye?
Látogatást tenni a teljesen automatizált gyárunkba, ahol a robotokat gyártjuk.
Hova utazna a legszívesebben?
Új-Zélandra.
Mi a kedvenc étele?
A Jókai bableves.
Melyik a kedvenc épülete Magyarországon?
A szép kilátás miatt talán a Tihanyi Apátság épülete.
Inkább könnyű- vagy komolyzene?
Hangulatfüggő, bár inkább a könnyűzene felé hajlok.
Ha autó, akkor?
A saját kis versenyautóm.
Ha nyerne a lottón, mire költené a pénzt?
Amíg nem lottózok, addig a reménybeli nyereményről sem álmodozom.
Letöltés vagy streamelés?
Online világunkban a streamelés egyre fontosabb, így én is ezt a trendet követem.
Mit csinál majd nyugdíjas korában?
Megtanítom az unokáimat kövekkel kacsázni a Duna vizén, kertet művelek és keresek egy kreatív hobbit.
| Portré |
| Mezei Tamás az Óbudai Egyetemen végzett villamosmérnökként, most a Budapesti Corvinus Egyetem MBA képzésén tanul. Jelenleg a Fanuc Hunhary Kft. irodavezetőjeként dolgozik. |
