hero
MTIGyártásTrend

Rovat:

Gazdaság
Becsült olvasási idő: 1 perc
Elektromos mobilitás a Postánál
A Magyar Posta 40 darab elektromos meghajtású zárt áruszállító gépjárművet vásárolt. A 20 darab Mercedes-Benz eVito és 20 darab Mercedes-Benz eSprinter beszerzésével a vállalat megduplázza elektromos meghajtású állományát.

A vállalat tájékoztatása szerint a 40 jármű nyertes ajánlati összértéke megközelíti a 700 millió forintot, a szerződés alapján a meghívásos tenderen nyertes ITE Bus&Truck Kft. a járműveket 2022. augusztus 31-ig szállítja le a Magyar Postának - közölte a vállalat az MTI-vel.

Az új elektromos járművek egy töltéssel több mint 130 kilométert képesek megtenni, rakodóterük alkalmas csomagok szállítására - írják a közleményben. Hangsúlyozták, hogy a Magyar Posta Zrt. ezzel a beszerzéssel fontos lépést tett a  környezetvédelemért, hiszen a mintegy 5 ezer darabból álló flottájában csaknem megduplázta a zöldjárművek számát. 

Az eddigi 44 darabból álló elektromos meghajtású gépkocsiállomány a mostani beszerzéssel 84-re bővül. A 40 új gépjármű Miskolcon, Tatabányán, Szolnokon és Budapesten áll szolgálatba, és a Magyar Posta Zrt. 17 éves Volkswagen Transporter T5 típusú járműveinek egy részét váltja le - közölte a Magyar Posta.

Forrás: MTI

A borítóképen látható Mercedes-Benz eSprinter illusztráció, forrás: Adobe Stock