Holland tudósok létrehozták az eddigi leggyorsabb wi-fi kapcsolatot, amely per pillanat 400-szor sebesebb Nagy-Britannia éllovasánál. A vezeték nélküli rendszer infravörös sugarakat használ az adatok közvetítéséhez, és a szakértők szerint több egyidejű felhasználó sem tudja lelassítani a működését.
Az Eindhoveni Műszaki Egyetem kutatói másodpercenként 42 gigabájt/szekundum (nagyjából 60 mozifilm) letöltési sebességre tudtak szert tenni a rekordsebességű összeköttetés kialakításával.
A szisztéma egyszerű és elvileg olcsón kiépíthető. A technológia központi eleme néhány, akár a plafonra is felszerelhető „fényantenna”, amelyek képesek a sugárzást egyenesen a készülékek felé irányítani. A futurisztikus hálózat a vezeték nélküli eszközök pontos helyét ellenirányú rádiójeleik segítségével tudja meghatározni. Mivel minden eszköznek megvan a maga saját konkrét hullámhossza, több felhasználó esetében sem kell sebességveszteséggel számolni.
Mozgó alkatrészek hiányában nincs szükség karbantartásra, és a külső energiaforrásokat is nélkülözni tudja.
A rendszer emellett más hálózatokkal sem akaszkodik össze.
A kutatás egy szélesebb körű, BROWSE nevű és Ton Koonen, a szélessávú kommunikációs technológia professzora vezette projekt része, amelyet az Európai Kutatási Központ finanszíroz.
Koonen szerint a rendszer értékesíthetőségére öt vagy több évet kell várni még.
