A Linde négyszeresére bővítette töltőkapacitását, így a dunaújvárosi az ország egyik legnagyobb kapacitású központi levegőgáz töltő- és palackkarbantartó üzemévé vált. A bővítés mellett a dunaújvárosi üzemet automatizált palacktöltési technológiával korszerűsítették, amelynek célja az üzembiztonság és a megbízhatóság növelése.

Ezzel a beruházással a Linde lehetővé teszi az oxigén, nitrogén, argon és kevert gázok iránti kereslet kielégítését, amelyeket számos kulcsfontosságú iparágban használnak, beleértve az egészségügyet, az élelmiszer- és feldolgozóipart. A kapacitás bővítés javítja az életmentő orvosi oxigénellátást az egészségügyi ágazat számára mind a kórházakban, mind az otthoni betegellátásban.

„A fejlesztés és a kapacitásbővítés növeli az ellátás biztonságát a növekvő ipari gázigények és az ország orvosi oxigén igényének tekintetében is, ami a vállalat számára kiemelt fontossággal bír" - mondta el Hegedüs Ákos, a Linde Gáz Magyarország Zrt. vezérigazgatója. A bővítésnek köszönhetően a Linde 10 új munkahelyet teremtett a dunaújvárosi telephelyén. Emellett a vállalat tervezi a megújuló forrásokból előállított energia felhasználásának növelését, és naperőmű park telepítését az üzemben.

