Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Bécsi tanulmány a kutatásról és fejlesztésről, mint az export hajtómotorjáról
Az exportőr vállalatok átlagon felül ruháznak be a kutatásba és a fejlesztésbe, valamint a digitalizációba.
A fellendülésre még várni kell
Bár az újabb visszaesésen már túljutottak Közép-, Kelet- és Délkelet-Európa gazdaságai, a fellendülés még várat magára - állapították meg a térségről kiadott elemzésükben a Bécsi Nemzetközi Gazdaságkutató Intézet (WIIW) szakértői.
A válság keményen sújtott le térségünkre
A bécsi Nemzetközi Gazdasági Összehasonlító Intézet (WIIW) november utolsó hetében megjelent előrejelzése szerint az euró-övezet vártnál súlyosabb válsága a néhány hónappal korábban feltételezettnél nagyobb visszaesést okozott a kelet-európai országokban, (Kelet-Európához számítva az Európai Unióba 2004-ben és 2007-ben belépett országokat is).
