Londoni elemzők: ne áltassuk magunkat!

Londoni elemzők: ne áltassuk magunkat!

Gyorsan halványulnak azok a remények, hogy az eurójegybank (EKB) likviditásinjekciója megoldotta az euróövezeti válságot, és változatlanul fennáll annak az esélye, hogy a valutaunió "nem a jelenlegi formájában fejezi be az idei évet" - jósolták kedden londoni pénzügyi elemzők, akik szerint e kockázat miatt az euróövezet az idei és a jövő évet is recesszióban tölti.

"Máma már nem hasad tovább"

"Máma már nem hasad tovább"

Az euróövezet várhatóan megszűnik létezni jelenlegi formájában a brit jegybank tanácsadóinak többsége szerint.

Recesszió!

Recesszió!

Az euróövezet mindenképpen recesszióba süllyed jövőre, akár sikerül megoldást lelni az adósságválságra, akár nem; a különbség a gazdasági teljesítmény szempontjából valószínűleg csak annyi lesz, hogy a megoldás elmaradása esetén még meredekebb visszaesésre kell számítani.

Hiányzik az akarat?

Hiányzik az akarat?

Nagyon alacsony az euróövezet felbomlásának és az euró kimúlásának kockázata, tekintettel arra, hogy ez milyen hatalmas pénzügyi, gazdasági és politikai károkat okozna - vélekedtek Londonban kiadott keddi helyzetértékelésükben a Fitch Ratings elemzői, akik szerint a két szélsőség, vagyis a sokak által egyetlen megoldásnak tartott Európai Egyesült Államok és a valutaunió szétesése között létezik egy hibrid, harmadik utas megoldás.