Kolumbusz a portugálok kéme volt

Kolumbusz a portugálok kéme volt

Kolumbusz a portugál királynak dolgozott, működése csúcspontja pedig a Tordesillasi egyezmény 1494-es aláírása volt, amelyben Spanyolország és Portugália között felosztották az újonnan felfedezett területeket, de úgy, hogy a jól jövedelmező indiai fűszerkereskedelem a portugálokhoz került.