Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Naphővel üzemeltetett szintézisgázgyárat építenek Németországban
A projektet megvalósító vállalat hosszú távú célja a környezetbarát kerozin gyártásának rohamos léptékű felfuttatása.
Mesterséges, úszó levelekkel zöldítenék az üzemanyaggyártást
A Cambridge-i feltalálók a szintézisgáz előállítását kívánják klímabarátabbá tenni a fejlesztéssel.
Mesterséges levél
A Cambdrige-i Egyetem kutatói "mesterséges levelet" hoztak létre, ez napfény, szén-dioxid és víz felhasználásával képes előállítani egy széles körben alkalmazott gázt, amelyet jelenleg fosszilis anyagokból nyernek, a technológia felhasználható lesz fenntartható folyékony üzemanyag előállítására, amely a benzin alternatívája lehet.
