Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Feltalálók a multik ellen
Feltalálók, akiknek ötletei milliókat, milliárdokat érnek, multinacionális cégek ajtaján kopogtattak. Van, amelyikük nem is kopogtatott. A cégeknek megtetszett ötletük, legyártották, forgalmazták az innovatív termékeket. Sokszor azonban elfelejtettek szerződni a feltalálóval, aki így a haszontól is elesett.
Nem baj, ha hamis?
Az európai polgárok ugyan elismerik a szellemi tulajdon fontosságát, ugyanakkor bizonyos esetekben annak megsértését is elfogadhatónak tartják – olvasható a 2013. október 25-én megjelent Európai polgárok és a szellemi tulajdon: észlelés, tudatosság és magatartás című kutatási jelentésben, melyet a Szellemi Tulajdoni Jogsértések Európai Megfigyelőközpontja készített.
Minősítés után jár az adókedvezmény
A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala minősíti a társaságok k+f tevékenységét, a minősítést az adóhatóság felhasználja az adókedvezmény, a támogatást nyújtó szervezetek pedig a támogatás elbírálására.
