Rovatok
- Tehetséges nők az iparban
- AutoTech
- UrbanTech
- Az autonóm logisztika jövője a KUKA-val
- Eseményajánló
- Agro/Foodtech
- IPAR NAPJAI
- Hadiipar
- Tudomány
- Év Gyára
- Mérnökképzés
- Teszter
- Energetika
- Izgalmas technológia
- Logisztika
- A hét témája
- AI/MI az iparban
- Medtech
- Kávészünet
- Digitális lapszám
- Köszörű podcast
- Innováció
- Művelt mérnök
- Gazdaság
- Technológia
Közösségi média
Az NI Science Parkban tervezik a részecskegyorsítók új generációját
Az elmúlt három hónapban a világ legnagyobb részecskefizikai laboratóriumát üzemeltető CERN két fiatal kutatónője használta ki a Nyitott Labor előnyeit, akik a részecskegyorsítók következő generációja számára fejlesztenek Debrecenben műszaki megoldásokat.
Együttműködik az SZTE és az NI
A kutatás-fejlesztési, oktatási és pályázati együttműködések mellett közös laboratórium létrehozása is célja a szegedi Science Parkban annak a stratégiai megállapodásnak, amit a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és az NI Hungary Kft. kötött. A kooperációnak köszönhetően a méréstechnika és a szoftverfejlesztés területén is összedolgoznak a partnerek.
Elektronikus alapkőletétel Debrecenben
Újabb fejlesztés kezdődik a National Instruments (NI) debreceni telephelyén, a csaknem 4 milliárd forint összköltségű tudományos park alapkövét október 1-jén helyezték el a cívisvárosban. Külön érdekesség, ahogy Ábrahám László, az NI Hungary Kft. ügyvezetője kiemelte – Magyarországon ez volt az első elektronikus alapkőletétel, amikor egy mérőműszer segítségével a föld felszíne alól is nyomon követhető az építkezés folyamata.
